March 09 2021 09:01:50
Nawigacja
· Strona główna
· O Nas
· Kamera on-line PRZYJEZIERZE
· Imprezy Cykliczne
· Zajęcia Stałe
· Amatorski Ruch Artystyczny
· Przyjezierze
· Opłaty - parking i pole biwakowe w Przyjezierzu
· Produkt Lokalny
· Wielki Festyn Pomidorowy
· Kontakt
· Program MKiDN
· Projekty Unijne
· Projekty Unijne PROW 2007-2013/LEADER
· Projekt "Wiek Seniora a wigor juniora"
· Download
· Art. prasowe
· Linki
· Galeria
· Szukaj
· Stowarzyszenie "BRAMA KUJAW"
· RODO
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 8
· Najnowszy użytkownik: haszcze
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Wielki Festyn Pomidorowy
Wielki Festyn Pomidorowy
Gmina Jeziora Wielkie położona jest na obszarze Pojezierza Gnieźnieńskiego i stanowi pomost pomiędzy Wielkopolską a Kujawami. Administracyjnie znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie mogileńskim. Posiada ponad 5 tyś. mieszkańców. W tej liczbie jest około 300 plantatorów pomidora. Są oni właścicielami ok. 1000 tuneli foliowych, w których uprawia się pomidory. Z tego względu rejon Jezior Wielkich uznaje się od lat za mini zagłębie pomidorowe. Tak duża liczba producentów pomidora spowodowała, że zaistniała konieczność wymiany doświadczeń z zakresu uprawy tej rośliny. Niezbędne stało się również zapoznanie z ofertą firm zajmujących się produkcja i sprzedażą nasion, środków ochrony roślin, nawozów i urządzeń niezbędnych przy produkcji pomidorów a także przetwórców. Aby wyjść naprzeciw tym zapotrzebowaniom siedem lata temu ówczesny Gminny Ośrodek Kultury w Jeziorach Wielkich zorganizował I Wielki Festyn Pomidorowy który stanowił okazję do świetnej zabawy dla licznie zgromadzonej publiczności. Jak się później okazało impreza ta na stałe znalazła miejsce w kalendarzu największych imprez plenerowych organizowanych na terenie gminy. Impreza z roku na rok cieszy sie coraz większym zainteresowaniem , w ubiegłym roku na festyn przybyło 3 tys. osób. Kulminacją każdego Festynu jest występ gwiazdy wieczoru którymi w latach poprzednich byli : grupa Happy End, D-Bomb, Cliver, Bayer Full, Małgorzata Ostrowska i Classic, Hakuna Matata, Q-Bass & Monica, Don Vasyl z zespołem.

Tegoroczny XI Wielki Festyn Pomidorowy odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2013 r. na boisku sportowym w Jeziorach Wielkich. Podobnie jak w latach ubiegłych zostanie podzielony na trzy częsci:
- promocyjna,
- rekreacyjną,
- artystyczną.
Otrzymaliśmy już potwierdzenie patronatu honorowego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego. Gwiazdą Tegorocznego XI Wielkiego Festynu Pomidorowego będzie zespół ŻUKI oraz grupa WEEKEND.

Ramowy program XI Wielkiego Festynu Pomidorowego:

12:00 - promocja firm i instytucji, uczestnikami będą jednostki samorządu terytorialnego powiatu mogileńskiego oraz gmin ościennych, instytucje związane z obsługą gospodarstw rolnych, firmy ogrodnicze, itp.
Wystawiać się będą również Koła Gospodyń Wiejskich, które wezmą udział w konkursie kulinarnym na najładniejsze stoisko pomidorowe. Zwycięzcy zostaną uhonorowani pucharami Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego.
Między  godziną 14:00 - 15:00 zostanie przeprowadzone konkurencji sportowo-rekreacyjnych, w których głównym rekwizytem będzie pomidor. Wiodącą konkurencją jest ocena największego pomidora, w tej konkurencj  zwycięzca otrzymuje folię ogrodniczą.

Godzina 15:35 -  wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców.

15:00 - PARADA POMIDOROWA !!!!!
17:00 - BITWA POMIDOROWA !!!!!

Następnie  odbędzie się część artystyczna do późnych godzin wieczornych.

* 18:30 występ zespołu ŻUKI

* 20:00 - grupa WEEKEND

* Zabawa taneczna zespół „Cornel” (do około godziny 24:00)

ponadto wiele atrakcji:

- bezpłatna spaghetti z pomidorami przyrządzane na MEGA PATELNI !!!!!! o wymiarach 2,20 m x 2,25 m

- stoiska gastronomiczne

- ogródki piwne

- dmuchany świat zabaw i wiele innychWięcej Zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,939,269 Unikalnych wizyt