May 22 2024 16:15:02
Nawigacja
· Strona główna
· O Nas
· Kamera on-line PRZYJEZIERZE
· Imprezy Cykliczne
· Zajęcia Stałe
· Amatorski Ruch Artystyczny
· Przyjezierze
· Produkt Lokalny
· Wielki Festyn Pomidorowy
· Kontakt
· Program MKiDN 2021
· Program MKiDN
· Projekty Unijne
· Projekty Unijne PROW 2007-2013/LEADER
· Projekt "Wiek Seniora a wigor juniora"
· Download
· Art. prasowe
· Linki
· Galeria
· Szukaj
· Stowarzyszenie "BRAMA KUJAW"
· RODO
· Projekt KONWERSJA CYFROWA DOM?W KULTURY
· ZAMÓWIENIA
· Opłaty za parking i pole biwakowe w Przyjezierzu
Aktualnie online
· Goci online: 1

· Uytkownikw online: 0

· cznie uytkownikw: 8
· Najnowszy uytkownik: haszcze
Logowanie
Nazwa uytkownika

Haso



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

Brak wiadomoci. Moe czas doda wasn?
Projekty Unijne PROW 2007-2013/LEADER
Wielki Festyn Pomidorowy

W dniu 10.08.2014 na boisku sportowym w Jeziorach Wielkich odbył się po raz kolejny Wielki Festyn Pomidorowy. Imprezę rozpoczęła promocja produkty lokalnego – pomidory z gminy Jeziora Wielkie, następnie odbyły się konkurencje sportowo-rekreacyjne, dalej na scenie zaprezentowały się zespoły „Radość” z Jezior Wielkich, „Wrzos” z Rojewa oraz formacje taneczne „D&M” z Jezior Wielkich, „Odlotowe Gwiazdeczki” i „ATD” z Bielska, nie zabrakło też „Parady pomidorowej” po której odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP z Jezior Wielkich. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się bitwa pomidorowa. Na zakończenie odbyły się koncerty grupy disco-polo 4Ever oraz Gwiazdy Wieczoru Rafała Brzozowskiego, całość zakończyła  zabawa taneczną przy rytmach zespołu „Albatros”.

Fot. Zygfryd Kubata


Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Młynach ze środków unijnych

 

Wyposażenie świetlicy wiejskiej w  Młynach

Gmina Strzelno zgodnie z umową z dnia 5 marca 2014 r. w sprawie przyznania pomocy w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007 – 2013 na realizację operacji pn. „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Młynach” informuje iż wyżej wymienione przedsięwzięcie jest w trakcie realizacji.

Całkowita wartość operacji pn. „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Młynach” zgodnie z umową z dnia 5 marca 2014 r. wynosi 27 930,15 zł. w tym dofinansowanie z zakresu małych projektów wynosi 18 165,94 zł.

Za wyposażenie świetlicy w zakresie przemysłowego sprzętu kuchennego  oraz krzeseł odpowiedzialna będzie firma „BMS” Spółka Jawna T. Białowąs i Z. Bielecki z Kwidzyna, natomiast firma Centrum Sedno Spółka z o. o z Koszalina wyposaży świetlice w stoły. Świetlica zostanie wyposażona do końca miesiąca października.


XI Wielki Festyn Pomidorowy

11 sierpnia 2013 roku na boisku sportowym w Jeziorach Wielkich odbył się XI Wielki Festyn Pomidorowy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 promocją produktu lokalnego jakim są jeziorańskie pomidory. Następnie uczestnicy mogli zwiedzać stoisko wystawowe oraz handlowe, w tym czasie przygotowywane zostało spaghetti z pomidorami na największej patelni plenerowej w Polsce. W trakcie imprezy odbyła się parada pomidorowa oraz bitwa pomidorowa. Od godziny 18:30 rozpoczęły się występy artystyczne zespołu Żuki oraz grupy Weekend. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy rytmach zespołu „Kornel” z Inowrocławia. Szersza fotorelacja w dziale galeria.

Fot. Z. Kubata






X Wielki Festyn Pomidorowy

 

W minioną niedziele 12.08.2012 odbyło się Jubileuszowe X „Święto Pomidora”, które obfitowało w wiele atrakcji, odbył się konkurs na najsmaczniejszy i najlepszy tort z motywem pomidora, oraz wiele konkursów przy stoiskach wystawców, oczywiście nie zabrakło konkursu na najsmaczniejsze potrawy kulinarne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich uczestniczących w imprezie. Oczywiście odbyły się takżę konkurencje, takie jak rzut pomidorem do tarczy oraz zrywanie pomidorów z krzaków, w których głównym rekwizytem był pomidor. Pierwszy raz w historii imprezy odbyła się wojna pomidorowa. Następnie odbyła się część artystyczna w której wystąpili, zespół taneczne D&M, zespół taneczny disco dance Emilii i Oli, zaśpiewał także zespół Friends z Orchowa, zespół Radość z Jezior Wielkich, gwiazda wieczoru Don Wasyl z zespołem oraz Q-Bass & Monica. Na zakończenie do godziny 24 uczestników bawił zespół „Optima” Arkadiusza Kopaszewskiego a w przerwie kilku minutowy set dorzucił DJ Michu. Szersza fotorelacji w dziale galeria.


Fot. Z. Kubata




Gminny Turniej Wsi

8 lipca na boisku sportowym w miejscowości Włostowo odbył się po raz kolejny gminny turniej Wsi. Do zmagań stanęło 7 sołectw, które rywalizowały w 10 konkurencjach. Pierwsze miejsce zajęła Wola Kożuszkowa, drugie Krzywe Kolano oraz trzecie Budy. Następnie odbył się konkurs dla dzieci, po czym na scenie zaprezentowały się dziewczyny z zespołu „GAJA” ze Strzelna. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy rytmach zespoły „Optima”

Fot. P.Szydłowski



Noc świętojańska nad J. Wójcińskim w dniu 23.06.2012

W trakcie imprezy odbył się konkurs z nagrodami na najładniejszy wianek oraz poszukiwanie kwiatu paproci. W trakcie świętowania na plaży nie zabrakło koncertu gwiazdy wieczoru, którą w tym roku był zespół DisCover z Konina. Jak przystało na prawdziwe Świętojanki nie zabrakło tradycyjnego puszczania wianków. Po zapadnięciu zmroku pojawił się Neptun - dobry duch jeziora Wójcińskiego.
Zakończeniem sobótki była zabawa taneczna przy grze zespołu Contra z Kruszwicy, która trwała do późnych godzin wieczornych. Organizatorem imprezy jest jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich.



 

W dniu 04 października 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Departamencie PROW w Toruniu Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji podpisał trzy umowy na przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie „małych projektów" tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań osi 3 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi. Operacje objęte wsparciem:

1.Organizacja imprezy kulturalnej pt. "IX Wielki Festyn Pomidorowy" w Jeziorach Wielkich.
W ramach zadania projekt obejmuje przygotowanie i przeprowadzenie imprezy pn. „IX Wielki Festyn Pomidorowy” na boisku sportowym w Jeziorach Wielkich w dniu 07.08.2011r.

2.Organizacja cyklu imprez kulturalnych pn. "Noc Świętojańska" w Wójcinie oraz "Gminny Turniej Wsi" w Woli Kożuszkowej.
W ramach zadania projekt obejmuje organizację cyklu dwóch imprez kulturalnych pn. "Noc Świętojańska" w Wójcinie nad Jeziorem Wójcińskim w dniu 25.06.2011r. oraz imprezy pn. "Gminny Turniej Wsi" w Woli Kożuszkowej na boisku sportowym w dniu 10.07.2011r.

3.Wydanie i druk książki pt. "Amatorski Ruch Artystyczny na Ziemi Jeziorańskiej Po Drugiej Wojnie Światowej."
W ramach zadania projekt obejmuje przygotowanie do druku oraz wydrukowanie książki pt. "Amatorski Ruch Artystyczny na Ziemi Jeziorańskiej Po Drugiej Wojnie Światowej". W książce została ukazana historia tworzenia i działania zespołów muzycznych oraz osób, które je tworzyły, najważniejsze ich osiągnięcia oraz prowadzone formy artystyczne.

Książka pt. "Amatorski Ruch Artystyczny Na Ziemie Jeziorańskiej Po Drugiej Wojnie Światowej"

 

 

Wydana książka jest bezpłatna i przekazywana jest uczestnikom spotkań kulturalnych, festiwali, konkursów  organizowanych na obszarze gminy i LGD. Można ją także otrzymać w biurze GOKiR. Wydanie książki przyczynia się do promowania gminy Jeziora Wielkie oraz LGD w zakresie upowszechniania wiedzy o lokalnej kulturze muzycznej. Książką obdarowujemy w szczególności młode pokolenie mieszkańców w celu inspiracji do uczestnictwa w kształceniu się w kierunku muzycznym, powstawaniu nowych zespołów.


IX Wielki Festyn Pomidorowy


Dnia 7.08.2011 na boisku sportowym w Jeziorach Wielkich odbył się już po raz IX z kolei Wielki Festyn Pomidorowy. Impreza jak w roku ubiegłym rozpoczęła się od prezentacji stoisk wystawców i promocji firm związanych z ogrodnictwem. Następnie odbyły się konkurencje sportowo rekreacyjne m.in. pomidorowy tor przeszkód, wyścigi na linie z pomidorem, koszykówka pomidorowa, rzut pomidorem do tarczy oraz konkurencja na największego pomidora, w tym roku zwyciężył pomidor o wadze ponad 1500 g. Na zakończenie odbyły się występy artystyczne „Hukana Matata” oraz gwiazdy wieczoru zespołu „Classic” na koniec wystąpił DJ Hubert M, który zabawiał publiczność do późnych godzin wieczornych. Szersza fotorelacja w dziale galeria.

Fot. Z.Kubata

 

 

Gminny Turniej Wsi

Dnia 10.07.2011 po raz kolejny odbył się Gminny Turniej Wsi, w którym wystąpiło aż 10 reprezentacji sołectw. Tegoroczny turniej odbył się w Woli Kożuszkowej, I miejsce zajęło Siedlimowo II gospodarze z Woli Kożuszkowej natomiast III Budy. Sołectwa zmagały się w 10 najróżniejszych konkurencjach. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych a przygrywał zespół „OPTIMA”

fot.P. Szydłowski

Noc Świętojańska w Wójcinie

Dnia 25.06.2011 na plaży Wójcińskiej odbyły się coroczne obchody ‘Nocy Świętojańskiej”. Impreza obfitowała w konkurencje sportowo-rekreacyjne, oraz konkurs na najładniejszy wianek całość przeplatana była występami artystycznymi około godziny 20.30 odbył się koncert zespołu ZA NO ZA, natomiast około 22.00 odbyło sie puszczanie wianków przy udziale ratowników WOPR no 4 z Przyjezierza. Na koniec uczestników imprezy odwiedził Neptun dobry duch Jeziora Wójcińskiego oraz Diabeł Boruta a oprawą muzyczną zajął się zespól FLOWER BAND. 

Fot. M.Burdziński



 

Wygenerowano w sekund: 0.04 2,741,677 Unikalnych wizyt